Таймлайн
2024
У серії «Воєнні щоденники» вийшла книга Петра Шевченка «Розрахунок Фенікса. Зупинити ворога». Це розповідь жителя Ворзеля, який став одним із перших добровольців і пів року воював на донбаському напрямку на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Створили інформаційний сайт https://w-r-i-t-e-r.com — все про гострайтинг [співпрацю авторів та письменників] . Перші тексти:
- 25 знаменитих книг, написаних разом із гострайтерами.
- Допомога у написанні книги та написання книги на замовлення: в чому різниця.
- Як розпізнати гострайтерську книгу?
Оновили сайт writerbywriter.com, зокрема описали три способи створення книг на основі авторських матеріалів замовника та відновили можливість отримати послуги з умовою конфіденційності.
2023
Вийшла книга Олександра Федієнка «Мій бізнес — мої правила. Як я "крутився" у 90-ті, створював компаніїї та розвивав ринок телекомунікацій». Відверта книга про мислення керівника бізнесу. У перекладних книгах про бізнес і менеджент таких відвертостей майже не буває.
2022
Створили цей сайт (writerbywriter.com) на заміну нашому першому сайту pr-kniga.com від 2012 року, бо повністю перейшли до відкритої співпраці з авторами. Тепер автори згадують нас у книгах, які ми допомагаємо писати.
Опублікували портфоліо. У списку поки мало книг, бо ми надто довго працювали з умовою нерозголошення письменницьких послуг.
Опублікували цей таймлайн — історію своєї письменницької кар'єри з лінками на вебархів, щоб підтвердити свої заяви.
2021
Вийшла книга Віталія Корольова «Час власності. Власницька спадкоємність та корпоративне управління» — найскладніша та найоб’ємніша серед книг, над якими ми працювали:
- складна тема (як забезпечити наступність бізнесу інструментами corporate governance);
- складна аудиторія (власники бізнесу та їхні спадкоємці, менеджери, консультанти, незалежні директори ради директорів);
- складні завдання автора (спонукати власника самовизначитися, дати власнику інструменти для забезпечення спадкоємності або підготовки бізнесу до продажу, показати необхідність корпоративного управління для непублічних компаній);
- складний виклад (висока густота нових ідей, переосмислення багатьох відомих концепцій, перевизначення відомих понять, різні форми подання інформації);
- складна структура (різнопланова);
- великий обсяг (752 с., 1,2 млн знаків).
На сайті автора можна прочитати його відгук про нашу співпрацю (лінк на вебархів).
Завели сторінки на Goodreads, куди пишемо відгуки та рецензії на прочитані книжки. Наталія на Goodreads, Максим на Goodreads.
2019
Вийшла книга Діани Кодоєвої «Gett. Сервіс зі смислом», над якою ми почали працювати у 2018 році. Завдяки Діані ми навчилися краще дбати про клієнтів: працювати на запит, але знаходити способи приємно дивувати підходом до роботи.
2018
Для поступового переходу до відкритого співробітництва з авторами книг на нашому першому сайті ми створили три тарифи «Помічник», «Співавтор» і «Гострайтер». Тариф «Помічник» передбачав відкриту співпрацю. Тоді тарифи здавалися хорошою ідеєю, ми зробили їх першими на ринку (судимо за відкритими джерелами), але після переходу до відкритої співпраці необхідність у тарифах відпала. Крім того, згодом, як і досвідчені американські письменники, ми дійшли висновку, що на всі роботи над книгою має бути одна ціна.
Вийшла книга Асилбека Батталханова «Транспорт майбутнього. Як люди будуть їздити, плавати та літати». Під час роботи над цією книжкою довелося вивчити кілька сотень публікацій, і це було цікаво. Робота над «Часом власності» була тривалою, тому першою у портфоліо потрапила саме книга «Транспорт майбутнього». Як це виглядало у 2018 році можна дізнатися у вебархіві.
2016
Почали працювати з Віталієм Корольовим над його книгою «Час власності». Саме Віталій першим із клієнтів запропонував вказати нас у книзі як помічників, що й підштовхнуло нас до повного переходу на відкритий формат співпраці з усіма авторами. Висловлюємо велику подяку Віталію за те, що він довірив нам свою книгу і спонукав розвиватись у правильному напрямку, а співпрацю з ним прирівнюємо до навчання у добрій бізнес-школі.
Виявили, що наше доменне ім’я pr-kniga, те саме, яке Наталія створила разом з концепцією піар-книг, скопіювали та зареєстрували у іншій доменній зоні. Наш сайт у доменній зоні com: pr-kniga.com. Копіпастери користуються доменною зоною ru.
2014
Максим повністю перейшов до роботи над книгами і на сайті pr-kniga.com з’явилося слово «ми».
2013
Книга Наталії «Природне батьківство» вийшла у видавництві «Генезис» у серії «Щастя як спосіб життя» (лінк на вебархів).
Максим вперше взяв участь у написанні книги на замовлення, пов'язаної з ІТ-тематикою. Почав допомагати Наталії писати книги чи окремі глави та консультувати її з питань, на яких краще розумівся.
Створили невелику електронну книгу за матеріалами блогу Максима про розумні годинники smartestwatch.com. Сайт залишився тільки у вебархіві, а файл з книжкою досі можна завантажити та дізнатися, як виглядав ринок розумних годинників у 2013 році на думку автора книги. Текст слід було б відредагувати і правильно зверстати, але це як переписати історію, а ми таке не любимо.
2012
Створили сайт pr-kniga.com із пропозицією послуг у написанні книг на замовлення. На той час сайт виглядав не дуже добре, але працював і приводив клієнтів, а це головне. Ось перші варіанти сторінок «Послуги та ціни», «Створення книги», «Портфоліо».
Перше позиціонування послуг Наталії звучало так: допомога у написанні книг, які просувають ідеї, кар'єру, бізнес. Наталія, яка тоді мислила як копірайтер, такі книги назвала піар-книгами. Звідси й назва сайту — pr-kniga.
Наталія зробила невелику електронну книгу «Просування книгами» на основі матеріалів сайту pr-kniga.com. Думки з деяких питань авторка змінила, та все ж книга залишається у портфоліо як частина шляху і свідчення досвіду.
2011
Наталія видала свою першу книгу «Природне батьківство» на сервісі ProstoBook.com (позиціонувалося як «перше в рунеті книжкове видавництво на вимогу»). Сьогодні інформація про це видавництво доступна лише у вебархіві.
Наталія прийшла на фріланс-біржу шукати замовлення на копірайтинг, побачила запит «створити книгу з матеріалів сайту», подала заявку та завдяки наявності власної книги отримала перше замовлення на створення чужої (замовлення №268317 на Веблансері розмістив представник замовника). Уточнене завдання після обговорення проєкту: вивчити матеріали сайту, розробити концепцію книги та створити рукопис (в тому числі — відредагувати наявні тексти, дописати передмову, післямову та кілька розділів). Бонус для замовника: підготовка заявки для видавництва. Так у портфоліо з'явилося посилання на перше виконане замовлення на книгу та позитивний відгук, а ми дізналися хто такі письменники-привиди і що це за робота.
2009 - 2011
Після народження дитини Наталія розібралася в тому, що наука думає про батьківство, рік досліджувала цю тему для себе, а потім написала та видала книгу. У процесі дізналася, як пишуть та видають книги (самвидав та класичне видавництво). Більше книги писати не планувала, для роботи вивчала копірайтінг.
Максим розробляв вебсайти. Перший сайт створив ще на початку 2000-х для себе, пізніше зробив сайт для власної компанії Едікта, який у 2007-му році приводив близько 30% клієнтів. Коли компанія закрилася, зайнявся розробкою сайтів як основною діяльністю та встиг створити кілька десятків сайтів для своїх клієнтів. Для цього довелось вивчати дизайн, СЕО, програмування, верстку, інтернет-маркетинг. Сайт Максима miiini.com залишився у вебархіві.
2007 - 2008
Ми начитались мотиваційних книжок, загорілись бажанням мати власний бізнес і відкрили компанію, яка надавала юридичні, бухгалтерські та навчальні послуги. (Про компанію, сайт компанії у вебархіві).
На момент відкриття свого бізнесу, нам було 23 та 24 роки. Вклали по тисячі доларів, орендували офіс, купили меблі, техніку та рекламу. Поки накопичували базу клієнтів на абонентські юридичні та бухгалтерські послуги, заробляли на бухгалтерських та комп'ютерних курсах (у 2007 році вони мали попит).
Працювали багато: приймали клієнтів в офісі по 12 годин щодня з понеділка по п'ятницю та пів дня в суботу. В найкращі часи організовували роботу чотирнадцяти співробітників.
Зрештою, зробили всі помилки початківців, на виправлення яких забракло ресурсів, і компанію довелось закрити. Проте за ці півтора роки ми отримали цінний досвід, зрозуміли як мислять власники бізнесу, менеджери і бізнес-консультанти.
Наталія Толмачова до 2007 року
Здобула юридичну освіту (ЛНУ ім. Франка, випуск 2005 року).
Працювала у студентській юридичній консультації, де навчилася складати основні юридичні документи та вирішувати практичні юридичні завдання.
Після навчання у вузі працювала юристом у фірмі Кон-вент-аудит, де займалася реєстрацією юридичних осіб, діловодством, юридичними консультаціями.
Пройшла курс комерційного директора. Для просування юридичних послуг за своєю ініціативою безплатно проводила курси для майбутніх власників бізнесу (теми: як правильно оформити документи, які потрібні для реєстрації, функціонування, розвитку та захисту компанії).
Максим Момот до 2007 року
Здобув вищу освіту у Львівській комерційній академії за спеціальністю «Товарознавство та комерційна діяльність». Самостійно написав диплом на тему «Електронна торгівля як особливий вид торгівлі». Професор запитав: «Як ви думаєте, Максиме, що продаватиметься в інтернеті через десять років?». Почувши у відповідь: «Все», перепитав: «Що саме?» після чого разом з колегами від душі посміявся над фразою «Та що завгодно, навіть літаки».
Ріс поруч із комп'ютерами, бо мама була програмістом, тому після навчання у вузі кожна робота Максима так чи так була безпосередньо пов'язана з інформаційними технологіями.
Починав кар’єру продавцем у комп'ютерному магазині Ценітех, де крім продажів постійно займався різною технікою.
Зовсім трохи працював експедитором та торговим агентом. Потім займав універсальну посаду у фірмі Рейтар плюс, де довелося одночасно працювати менеджером з продажу-закупівель, енікейщиком-сисадміном, збирати та ремонтувати комп'ютери, вести інтернет-магазин. Після Рейтару працював у комп’ютерному сервісі фірми Домінанта-7.
Створено:
15 червня 2022 р. 21:15
Змінено:
18 жовтня 2024 р. 12:36