Допомога у написанні книги

Допомагаємо писати нонфікшн (нехудожні) книги. Завдяки досвіду в бізнесі та хорошій теоретичній підготовці спеціалізуємось на ділових книгах, а також допомагаємо писати історії компаній, професійні та підприємницькі біографії.

Наша робота полягає в тому, щоб на основі ваших авторських матеріалів — ідей, історій, думок, знань, досвіду — написати текст книги або дописати той текст, над яким ви вже почали працювати.

Як ми це робимо:

Простіше кажучи, ми допомагаємо зібрати, вдосконалити та оформити авторський матеріал у вигляді рукопису книжки.

Під «оформити» маємо на увазі «надати необхідної форми», зокрема «перевести усну мову автора у письмову», «перевести з наукової мови на розмовну», «структурувати», «розвинути ідеї автора», «розширити тези автора», «додати посилання на літературу».

Пишемо книжки понад десять років, тому можемо взяти на себе письменницьку роботу будь-якого рівня складності та обсягу — від збору та впорядкування матеріалів до розробки концепції книги, підготовки першого варіанту чи доопрацювання рукопису. У нашому портфоліо є як невеличка книга для широкої аудиторії на 175 000 знаків, так і велика складна книга для вузької аудиторії на 1,2 млн знаків (це як три книги середнього розміру разом узяті).

Наш підхід

 1. Єдина послуга — єдина ціна. Розглядаємо допомогу в написанні книги як цілісну послугу, тому за жодну роботу (проведення інтерв'ю, розшифровка аудіотексту, дослідження теми, розробка концепції й т. ін.) не беремо окрему (додаткову) плату.
 2. Жодну роботу над книгою не передоручаємо іншим людям.
 3. Всі права на книгу належать виключно автору (замовнику письменницьких послуг). За бажанням замовника укладаємо договір.
 4. Не даємо нереалістичних обіцянок, зокрема не обіцяємо, що «від вас потрібна всього лиш година на тиждень». В процесі роботи ми ставимо вам багато запитань, на які треба відповідати розгорнуто, а ще вам доведеться читати готові частини тексту, щоб прокоментувати їх, і ми не знаємо, скільки часу це у вас займе.
 5. Не шукаємо найлегших шляхів, як то «скидати до купи різні історії чи кейси, так-сяк пов’язавши їх спільним заголовком і назвавши книжкою» або заповнивши хоч якимось текстом наперед визначений перелік глав (сім, десять чи дванадцять, бо ж це ж такі красиві й магічні числа). Ми працюємо над створенням цілісного, продуманого тексту зі структурою, яка йому найбільше підходить. Красиво теж намагаємось зробити, але не на шкоду змісту і не замість нього.
 6. Завжди перевіряємо поняття, факти, цитати, дати, популярні інтерпретації ідей та теорій у першоджерелах, словниках та довідниках. Здається, що це базове правило, про яке не варто й згадувати, проте його далеко не всі дотримуються. Приміром, часто читаємо, що Uber створює підривні інновації, хоча автори теорії підривних інновацій вважають, що стратегія Uber в основному побудована на підтримуючих інноваціях. Ми намагаємось працювати так, щоб написаний текст витримував критику.
 7. Не виконуємо термінову роботу. Див. п. 5 і 6. Аби виконати роботу якісно, треба витратити багато часу. Це неможливо при обіцянках створити книжку за три тижні чи три місяці.
 8. Якщо ми не згодні з вашими рішеннями (наприклад, про що, як, в якій послідовності писати), то аргументовано пропонуємо змінити їх, але ви автор, тому останнє слово за вами.
 9. Ми намагаємось популяризувати лише хороші ідеї, погляди та практики, тому не пишемо схвальні книжки про державну політику (крім політики дерегуляції), релігію, езотерику, псевдонауку, інфобізнес та інше шарлатанство.
 10. Не працюємо з посередниками (в тому числі з секретарями та особистими помічниками) і не ведемо з ними перемовини.

Умови співпраці

 1. На початку або в кінці книги ви повинні зазначити, що ми брали участь в її написанні. Як правило, автори пишуть «Дякую Наталії Толмачовій / Максиму Момоту за допомогу в роботі над книжкою».
 2. Інформацію про деталі роботи публічно розкриваємо тільки за вашою згодою, на ваше прохання або для захисту нашої честі та гідності, якщо ми будемо незгодні з вашим публічним відгуком про нашу роботу. (Досі у нас не було публічних суперечок з клієнтами, тож уточнюємо, що ця умова додана про всяк випадок).
 3. Тестове завдання не виконуємо, бо невеличкий текст не покаже, якою вийде книжка: це як пошити рукав, щоб побачити, яким буде костюм. Ви зрозумієте, чи хочете з нами працювати, поки будете читати цей сайт, а якщо ні, то коли будемо обговорювати книжку і складати бриф.
 4. Не займаємось плагіатом та іншими неправовими запозиченнями. Клієнт зобов'язується не надавати нам чужі матеріали під виглядом своїх ні у формі копіпасту, ні у формі «переписав своїми словами». Чужі матеріали (із зазначенням того, що вони чужі) приймаються від вас лише для ознайомлення або для використання у вашій книжці з посиланнями на джерела.
 5. Не замінюємо інших спеціалістів (редакторів, коректорів), які працюють з готовим авторським текстом. Наша робота як письменників полягає у тому, щоб створити текст, якого не існувало до того, як автор звернувся до нас, або доробити перший варіант авторського рукопису, аби цей рукопис можна було передати іншим спеціалістам для підготовки видання книги.
 6. Працюємо лише за передоплатою.
 7. Ви можете зробити перерву в роботі над книгою або відмовитись від продовження співпраці у будь-який момент без жодних претензій з нашого боку. В такому випадку ми припиняємо роботу над книжкою, передплата не повертається.
 8. При порушенні вами наших домовленостей, ми можемо доробити оплачену роботу та відмовитися від подальшої співпраці.
 9. Робота над книжкою ведеться у віддаленому режимі через інтернет (імейл, месенджери).

Порядок роботи

 1. Обговорюємо майбутню книгу. З’ясовуємо що, для кого і як ви хочете написати. Побіжно вивчаємо ваші матеріали, книги і статті на аналогічні та суміжні теми, щоб вирішити, чи візьмемось за роботу. Свої матеріали ви можете надати у будь-якому вигляді (текст, аудіо, відео).
 2. Заповнюємо та узгоджуємо бриф на створення рукопису, щоб з’ясувати, чи ми з вами однаково розуміємо, що і як робитимемо та зафіксувати наші домовленості.
 3. Отримуємо першу частину оплати за підготовку першої частини тексту. Усі роботи, які можуть знадобитися для цього, включені в одну ціну та прив'язані до обсягу готового тексту.
 4. Збираємо та впорядковуємо ваші матеріали. Ставимо вам багато запитань, аналізуємо матеріали, які ви створили раніше (нотатки, блоги, колонки, ін.), відбираємо ідеї, аргументи, історії для книги, доопрацьовуємо концепцію, в тому числі структуру тексту.
 5. Пишемо першу частину книги. Після отримання від вас всіх необхідних матеріалів і відповідей на запитання, ми пишемо і надсилаємо вам текст обсягом 50 000 знаків. В готовий текст ви можете внести правки або додати коментарі, які правки ми маємо внести. На власний розсуд ми редагуємо текст безліч разів (поки не вирішимо, що він достатньо хороший), за вашими пропозиціями — до трьох разів (як правило, більше й не треба, знову ж таки — умова додана про всяк випадок).
 6. Отримуємо наступну частину оплати та пишемо наступну частину тексту. Цикл повторюється, поки не буде написана вся книжка.
 7. Редагуємо повний текст рукопису. Спочатку на власний розсуд, потім — з урахуванням ваших зауважень, побажань, коментарів (за їх наявності). Так само на власний розсуд редагуємо стільки разів, скільки вважаємо за потрібне, за вашими пропозиціями — до трьох разів.
 8. Доопрацьовуємо рукопис з врахуванням відгуків бета-рідерів. Ви можете показати готовий рукопис своїм колегам, науковим редакторам, вузьким спеціалістам, що компетентні у тематиці вашої книжки, щоб вони підказали, як його вдосконалити. Після цього ми вносимо в текст останні правки (але не переробляємо всю книгу).
 9. Відправляємо вам готовий рукопис, який можна передати видавництву для додрукарської підготовки або підготувати для самостійного паперового та або цифрового видання. Додрукарська підготовка включає літературне редагування, наукове редагування (в разі потреби), коректуру, дизайн, верстку і, зазвичай, не перевищує вартості однієї-двох частин оплати нам, крім випадків, коли автор замовляє дорогі ілюстрації або інші необов'язкові дорогі послуги.
 10. Підтримуємо вас у процесі видання книги. Десь у половині випадків наші замовники видають книги за власний рахунок або за рахунок спонсорів у відомих видавництвах. Від нас іноді потрібна допомога у відповідях на запитання видавців чи редакторів видавництва. За необхідності допоможемо скласти заявку (комерційну пропозицію) та супровідний лист, щоб знайти видавництво, яке видасть вашу книгу за свій рахунок (вважайте, що це бонус, бо це вже не робота над книжкою, але й додаткову оплату не беремо).

Ціна, обсяг тексту та орієнтовні строки

Ціна визначається індивідуально. Як уже було зазначено вище, за жодну роботу при підготовці рукопису ми не беремо додаткову оплату. Всі роботи, які можуть знадобитися, включені в одну ціну та прив'язані до обсягу готового тексту (для зручності: за кожні 50 000 знаків). 

Ми можемо працювати з текстами будь-якого розміру та складності, та мусимо констатувати, що останніми роками кількість сторінок нонфікшн (нехудожніх) книг постійно зменшується. Ми все частіше пишемо невеликі книги на 150 000 – 200 000 знаків (оплата розбивається на 3-4 частини), але якщо йдеться про біографію або книгу, що містить багато різних ідей, які автор хоче докладно висвітлити, то у 200 000 знаків важко вкластися, рукопис вийде значно більшим.

Уточнимо, що коли ми говоримо про підготовку рукопису, то маємо на увазі, що рукопис, крім основного тексту книги, розбитого на розділи та глави, може включати додаткові (анотацію, передмову, післямову, вступ) і допоміжні тексти (глосарій, іменний покажчик, додатки, списки літератури), інформацію про автора, відгуки перших читачів для обкладинки та інші тексти.

У основному тексті можуть бути різні форми подачі інформації (таблиці, списки, цитати, чеклісти, деякі графіки та діаграми), крім малюнків, бо ми не створюємо ілюстрації для книжок, хоча можемо допомогти скласти бриф для художника).

Рівень складності теми та тексту, кількість матеріалів для роботи, обсяг тексту і швидкість зворотного зв’язку від автора найбільше впливають на строк підготовки рукопису.

Орієнтовно:

Через завантаженість у професії чи в бізнесі наші клієнти часто беруть перерви в роботі над книгою. Ми ставимось до цього з розумінням, оплата не за час роботи, а за результат (готовий текст).

Дякуємо, що дочитали аж сюди!


Створено: 15 червня 2022 р. 20:44 Змінено: 22 грудня 2022 р. 15:36

Знімок вебсторінки для доказу авторства