Книги, над якими ми працювали

Кожна книга відображає знання, досвід та цінності автора. Думка письменника про форму і/або зміст книги може не збігатися з думкою автора.

Наша співпраця згадується авторами в передмовах або подяках.

На цю сторінку книга додається через шість місяців після першого видання.

Розрахунок Фенікса. Зупинити ворога, 2024

Більше зображень

Автор: Петро Шевченко, журналіст, фінансовий оглядач NV Бізнес, ветеран російсько-української війни.

Видавництво: Фоліо.

Кількість сторінок: 128.

ISBN: 978-617-551-783-3.

Головне питання, на яке відповідає книга: якими були перші місяці повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Деякі пов'язані питання: чому житель передмістя Києва, який ніколи не служив в армії, пішов добровольцем на фронт? Як відбувалась підготовка новобранців у перші місяці великої війни? Як за пів року стати професійним військовим? Чому після фронту важко повернутися до цивільного життя?

Цитати з книги:

 «В суботу, з самого ранку, я телефоном поговорив з сусідом (...)
 — Петре, вам треба їхати звідси, бо завтра тут буде пекло, — сказав мені Юрій Іванович.
 — Та ні, яке пекло, ви що, це скоро закінчиться, — заперечив я.
 Того ж дня виникли проблеми з постачанням продуктів, з магазинів зник хліб. Повідомили, що у ворзельському пологому будинку та дитбудинку закінчується їжа. Я почав волонтерити для них, їздив по місцевих і збирав продукти. Ще працював мобільний зв'язок і моя дружина повідомляла мені адреси, куди я міг заїхати за харчами».

«Ми забились в зелень, не розуміючи, що нас чекає і що робити. Якось самі додумались, що треба копати ями або окопи. Поки роздивлялись навколо, з’ясували, що по цій посадці вже не раз "прилітало"».

«Ночами ніхто не ходив, це було дуже небезпечно, бо тебе могли пристрелити без попередження. І от я відійшов від нашої позиції, увімкнув ліхтарик і стою. Кухар кричить "лівіше", "правіше", я рухаюсь згідно вказівок, поки він налаштовує міномет. Раптом чую, як позаду мене хтось починає гучно дертися крізь кущі. Озираюсь, воджу променем світла навколо кущів. Різко наступає тиша. Кричу: "Кухар! Чуєш?!", а він не озивається. Повертаюся з ліхтарем до бусолі, підсвічую, а Кухар сидить в окопі з усіма іншими. Він вирішив, що на нас напала диверсійно-розвідувальна група противника, кинув мене та сховався в окоп, навіть нічого не сказавши мені. Схоже, тоді нас налякала дика тварина».

 «Я вперше був на війні, вперше мені доводилось керувати такою командою, а мій командир був молодою недосвідченою людиною».

 «Перед самим від’їздом до нас несподівано прийшов крішнаїт. Він був дуже дивний, у нього навіть не було спорядження, бо його релігія забороняє вбивство.
 — Звідки, ти взявся? — питає його командир.
 — Мене відправили до вашої батареї, — відповідає крішнаїт.
 Ну що тут скажеш? Його теж взяли й дали позивний "Крішна". Коли ми їхали поїздом із Черкаської області, він ще не знав, що його чекає, і казав: "Все хлопці, ми їдемо закінчувати війну"».

Мій бізнес — мої правила, 2023

Більше фотографій книги

Автор: Олександр Федієнко, підприємець, громадський діяч, власник компанії «ІМК», екс-голова Інтернет асоціації України, Народний депутат України Верховної Ради України IX скликання. 

Видавництво: 7БЦ. 

Кількість сторінок: 244.

ISBN: 978-617-549-157-7.

Головне питання, на яке відповідає книга: як перевести малу компанію у вищу лігу бізнесу.

Деякі пов'язані питання: як будувати стосунки з працівниками? Чому іноді варто звільняти весь колектив? Як отримати корпоративних клієнтів? Як стати довгожителем у бізнесі? Чому краще бути власником, а не співвласником? Як завжди виконувати обіцянки? Чому необхідне лобіювання законів?

Цитати з книги:

«Іноді реалістичному погляду заважають вихваляння перед такими ж колегами-власниками, які теж говорять, що в них ідеальна компанія».

«Бурхливе вуличне життя й заняття спортом замолоду сформували ще одне моє правило: під час бесіди дивитися співрозмовникові прямо в очі, не відводячи погляд. Чим сильніший співрозмовник, тим складніше це робити, і саме з цієї причини це найкращий спосіб показати, наскільки ви top dog».

«Я не розумію, як співробітник може приходити й казати: "Я хочу більше грошей", а на прохання аргументувати свою заяву, відповідати, наприклад: "Я у вас працюю понад сім років". У таких випадках я відповідаю: "Добре, і за це ми тобі стабільно й регулярно платимо зарплату. За що ти хочеш отримувати більше? Хочеш узяти на себе більший обсяг роботи або відповідальності?"».

«Не треба брехати собі або іншим фразами на кшталт «ми одна команда». Доти, поки існують керівники та підлеглі, вони не можуть бути в одній команді. Наймані співробітники мають бути однією командою, а керівник не гравець команди, а її тренер».

«Компанія, у якої немає культури створення й застосування правил, особливо правил етики та стандартів якості, приречена на нішевість, плазунство, деградацію та самоліквідацію».

«Безпека — це незручність, підвищена безпека — це підвищена незручність».

«Для боротьби з нудьгою та рутиною рекомендую створювати для колективу струси, і я кажу не про виїзд на природу раз у рік. Наприклад, я кілька разів влаштовував "маски-шоу", усе як по-справжньому: усіх співробітників зганяли в одну кімнату, вкладали обличчям у підлогу, адреналін скакав так, що дихати було нічим».

Час власності (Время собственности), 2021

Більше фотографій книги

Автор: Віталій Корольов (Виталий Королев), консультант в області управління та успадкування власності; доктор ділового адміністрування та член Британської академії бізнесу; засновник проєкту «Succession» (лінки на вебархів).

Видавництво: «Олімп-Бизнес». Уривок книги, відгуки та рецензії на сайті видавництва (вебархів).

Кількість сторінок: 752.

ISBN: 978-5-9693-0471-0.

Інформація про книгу та нашу співпрацю на сайті автора (вебархів):

«Окрема подяка Наталії Толмачовій і Максиму Момоту (pr-kniga.com) за величезну допомогу в роботі над структуруванням матеріалу, розкиданого у моїх публікаціях, презентаціях, дипломах і дисертації, та підготовку першої редакції рукопису, що дало змогу побачити обсяг роботи цілком і організувати планомірний процес редагування». 

Головне питання, на яке відповідає книга: як забезпечити наступність бізнесу інструментами corporate governance.

Деякі пов'язані питання: як власнику самовизначитися, чого хотіти від бізнесу та забезпечити собі варіанти вибору? Чому в центр «стейкхолдерського оточення» слід ставити власника, а не компанію? Скільки ролей у бізнесі може грати власник? Чим відрізняються ефективний та масштабний бізнес? А ефективний та масштабний власник? Чому «начальник» завжди не правий? Чим відрізняються corporate governance та corporate management? Як застосовувати на практиці інструменти corporate governance?

Цитати з книги:

«Пакет "50% плюс одна акція" робить тебе власником, а "50% мінус одна акція" у кращому випадку — "молодшим партнером", а в гіршому — "нещасним міноритарієм"».

«Перший крок до того, щоб змусити бізнес працювати на себе — почати мислити у термінах ролей, тобто видів діяльності, які власник може виконувати у бізнесі з огляду на свій статус володільця. При цьому слід пам'ятати, що роль підприємця завжди потрібна бізнесу для збереження конкурентоспроможності».

«Ефективність власника слід оцінювати в контексті різних ролей, які він виконує: як підприємця, який бере участь в управлінні окрім вирішення поточних питань, або як капіталіста, орієнтованого на пасивний дохід, або топ-менеджера, що здійснює поточне управління, якщо власник виконує й цю роль».

«Власницька ефективність — це фінансова віддача на годину часу, витраченого власником компанії на господарську діяльність».

«Критерій досить простий: коли пасивний дивідендний дохід власника як капіталіста зрівняється з його менеджерським доходом, заробленим наполегливою працею, тоді пора замислюватися про систему, що дозволяє власнику перейти від операційного управління до стратегічного».

«Для найманого менеджера, що просувається ієрархічними сходами, вершина кар'єри в компанії — позиція генерального директора. Для засновника бізнесу це найчастіше стартова позиція, початок його кар'єри».

«Чим краща книга з менеджменту, тим краще вона вчить власників бути менеджерами, а не власниками».

«Відхід від поточного управління не передбачає автоматичного виходу з управління як такого. Якраз навпаки: вихід з управління одного типу автоматично передбачає перехід до його іншого типу. Як правило, якщо власник "відходить від оперативного управління", він не кидає управління взагалі, а починає займатися стратегічним управлінням, а якщо відходить від стратегічного управління, то переходить до стратегічного контролю бізнесу».

«Компанією керують менеджери, а корпоративне управління потрібно власникам, щоб керувати відносинами з менеджерами та забезпечити передачу бізнесу новому власнику (внаслідок продажу чи спадщини). Фактично корпоративне управління – це "акціонерний менеджмент" та головний інструмент управління володільською ефективністю, а не бізнесом. А також це спосіб зробити бізнес самостійним».

«Хто може обійтися без корпоративного управління? Тільки керуючий власник, якому компанія належить на 100%, за умови, що він не планує відходити від справ, передавати бізнес у спадок, продавати чи починати новий бізнес, а також, якщо він не схильний змінювати рішення протягом десятка-другого років. Можна також додати "якщо власник не планує хворіти і раптово помирати"».

«Базовим інструментом власника будь-якої компанії я називаю не corporate management, а corporate governance».

Gett. Сервіс зі смислом (Gett. Сервис со смыслом), 2019

Більше фотографій книги

Автор: Діана Кодоєва (Диана Кодоева), екс-глава Департаменту клієнтського сервісу Gett у Росії; консультант з питань клієнтського сервісу та операційної ефективності

Видавництво: Бомбора. Уривок книги на сайті видавництва (лінк на вебархів).

Кількість сторінок: 176.

ISBN: 978-5-04-101346-2.

Головне питання, на яке відповідає книга: як створити службу підтримки з нульовою плинністю кадрів та високою операційною ефективністю.

Деякі пов'язані питання: як відмовитися від шаблонного спілкування та надати спеціалістам служби підтримки свободу рішень? Як настроїти стандартну систему грейдів під себе? Як правильно розрахувати робоче навантаження для фахівців під час роботи 24/7? Як уникнути типових помилок під час масштабування?

Цитати з книги:

«Якщо компанія не здатна піклуватися про працівників, то вона не здатна піклуватися про клієнтів».

«Цілі, які я поставила, звучали фантастично: 100% обробка ліній зв'язку, час відповіді — до 20 секунд, wow-історія з кожного звернення, свобода рішень для спеціалістів. Ніхто так не працював у службах підтримки, тому ми не могли скопіювати чужий успішний досвід».

«У сервісі, як і в будь-якій іншій сфері діяльності, існують фундаментальні принципи або, як каже гендиректор, мій друг і наставник, — "матчастина". Мені здається, я знала цю "матчастину" все своє життя. Я народилася і виросла на Кавказі, де існує багатовікова традиція гостинності».

«Навіть коли причина скарги — помилка самого клієнта, ми все одно йдемо йому назустріч».

«Сама дивуюсь, але я ніколи не бачила себе менеджером, тим більше менеджером із власним управлінським стилем. Та все ж обставини складалися так, що кілька разів довелося займатися розвитком нового напряму в бізнесі або створенням ділянки "з нуля"».

«Первым делом менеджер должен вложиться в команду, а затем уже спрашивать результат».

«Ставте собі питання: чому не 100%? Особливо якщо показники вже дуже високі. Це допоможе вам запобігти катастрофі та довести робочі процеси до досконалості, бо відповіді криються в дрібницях».

«Завжди готуйте собі заміну і будьте відкриті до нових завдань, які вам неодмінно доручать».

Транспорт майбутнього (Транспорт будущего), 2018

Більше фотографій книги

Автор: Асилбек Батталханов (Асылбек Батталханов), гендиректор ТОВ «АвтоГазАлмати», член-кореспондент НАН машинобудування і транспорту Республіки Казахстан.

Видавництво: Рідеро. Уривок книги на сайті видавництва (лінк на вебархів).

Кількість сторінок: 118.

ISBN: 978-5-4493-7793-7.

Головне питання, на яке відповідає книга: про що варто замислитися, перш ніж вибрати автомобіль або розпочати бізнес на транспортному ринку.

Деякі питання: чи скоро з'явиться справжній безпілотник? Що потрібне для успіху масової електрифікації автомобілів? Чому Uber планує купити десятки тисяч автомобілів? Який автомобіль стає масовим? Які нові бізнесові моделі з'явилися на транспортному ринку? Які технології найближчими роками так і залишаться фантастикою?

Цитати з книги:

«Важливо розрізняти системи допомоги водієві (помічники) та автономні автомобілі (безпілотники)».

«Мрія виробників — створити автомобіль 5-го рівня автоматизації, справжній безпілотник, який вмітиме все, що стосується динамічних водійських функцій».

«У США виникла спільнота, учасники якої домагаються права ремонтувати куплену техніку, а виробники тим часом лобіюють підтримку заборони та вкладають гроші у боротьбу проти законів, що дозволяють ремонт».

«Як пишуть Рон Харбор і Джим Шмідт, ще в 1982 році генеральний директор General Motors Роджер Сміт мріяв, що на заводах працюватимуть "тільки роботи та машини, яким не потрібне світло" 67. Вони будуть повністю автоматизовані. Сьогодні про це говорить Ілон Маск, але у виробництві автомобілів досі немає значних змін».

«Будь-який стартап, що складається з кількох програмістів, інженерів та підприємців, може вийти на ринок автомобілебудування зі своїм програмним продуктом, новим матеріалом чи технологією».

«Можливо, тенденція створювати сервіс на додаток до виробництва зміниться тенденцією створювати виробництво на додаток до сервісу».

«Нові завдання вимагають нових правил роботи та нових показників вимірювання результативності та ефективності. Не можна змінити бізнес-модель, залишивши стару систему роботи й старі методи оцінки».

«Якщо ви стежите за транспортними новинами, то могли помітити, що ЗМІ постійно повідомляють про старт нових проєктів, але майже не розповідають, чим все закінчилось».

Розумні годинники, 2013

Автор: Максим Момот (WriterByWriter.com, W-r-i-t-e-r.com).

Кількість сторінок: 35 (pdf).

Книга на сайті автора: «Умные часы. История, обзор рынка и прогнозы» (pdf).

Головне питання, на яке відповідає книжка: як розвивається ринок розумних годинників.

Деякі пов’язані питання: які технології використовуються в розумному годиннику? Чи може розумний годинник замінити смартфони? Коли купувати розумний годинник?

Цитати з книги:

«Найперший розумний годинник (точніше його аналог) був випущений на ринок ще у 80-х роках минулого століття відомим брендом Seiko».

«Історія розумного годинника з операційною системою почалася далекого 2000 року. Тоді компанія IBM випустила перший у світі прототип із операційною системою Лінукс».

«Також варто згадати Fossil Wrist PDA – розумний годинник на операційній системі Palm OS, випущений у 2003. Я впевнений, що це годинник, який випередив свій час».

«Сьогоднішній розумний годинник все-таки недостатньо розумний. І це ще одна причина, через яку 2013 не може стати роком розумних годинників».

«На ринку розумних годинників склалася надзвичайна ситуація. Такий-сякий попит є, а пропозиції нема. Так, ще далеко не кожен бачить необхідність у розумному годиннику, але бажаючих стати щасливими (або не дуже) володарями цього модного і зручного гаджета все ж таки щодня більшає. А пропозиція така мізерна, що її майже нема».

«У 2014 році на ринок вийдуть великі бренди, що з одного боку знизить вартість розумних годинників, а з іншого – покращить їхню якість та розширить асортимент. Коли за справу візьмуться ще й дрібні китайські виробники, тоді ми побачимо по-справжньому широкий вибір і низькі ціни».

Просування книгами, 2012

Автор: Наталія Толмачова (WriterByWriter.com, W-r-i-t-e-r.com).

Кількість сторінок: 26 (pdf).

Книга на сайті автора: «Просування книжками. Практичний посібник як інструмент маркетингу» Kniga-Prodvizhenie-knigami.pdf

Головне питання, на яке відповідає книга: чому книги допомагають досягати маркетингових цілей.

Деякі пов’язані питання: чому варто написати книгу? Чому деякі книги я називаю «піар-книгами»? Як зрозуміти, кому писати? Як створити цінність для читача? Кому не варто писати книжку? Чим піар-книга відрізняється від будь-якої іншої?

Цитати з книги:

«Чому в різних маркетингових цілях найефективніше використовувати прикладні книги, тобто практичні посібники чи практичні інструктажі?

Бо...

"Безоплатний посібник набагато корисніший, ніж інші види реклами"

Ентоні Пратканіс, Еліот Аронсон, вчені та автори найавторитентнішої у світі книги з психології впливу та переконання

І тому, що...

"Замість того, щоб намагатися перемогти в конкурентній боротьбі – більше продати, більше витратити, більше спонсорувати, – постарайтеся навчати свою аудиторію більше, ніж ваші конкуренти"

Джейсон Фрайд, Девід Хенсон, підприємці та співавтори книжки "Rework"»

«Будь-який професіонал може бути корисним "простим смертним", тобто людям, які не є професіоналами у сфері діяльності, але є його потенційними клієнтами (клієнтами компанії), а також партнерами, співробітниками, інвесторами бізнесу.

Наголошую: професіонал. Якщо ви поки що новачок у професії, вам краще зосередитися на вивченні теорії та усвідомленій практиці».

«Потрібно грамотно скласти комерційну пропозицію (заявку на видання книги), яка переконає видавця в тому, що ваша книга затребувана книжковим ринком та принесе прибуток.

Управління особистими фінансами, 2011

Автор: (Інформація не розголошується).

Проєкт на Weblanсer: замовлення і позитивний відгук представника замовника

Завдання письменника (після обговорення проєкту): вивчити матеріали сайту, розробити концепцію книги та створити рукопис (в тому числі — відредагувати наявні тексти, дописати передмову, післямову та кілька розділів). Бонус для замовника: підготовка заявки для видавництва.

Видавництво: (Інформація не розголошується).

Кількість сторінок: 200.

ISBN: (Інформація не розголошується).

Головне питання, на яке відповідає книжка: як ефективніше заробляти, витрачати, інвестувати.

Деякі пов'язані питання: як і навіщо накопичувати гроші? Як створити нові джерела прибутку? Як правильно підвищувати кваліфікацію? Що повинен знати інвестор-початківець? Як створити корисні фінансові звички? Як знизити фінансові ризики?

Природне батьківство (Естественное родительство), 2011

Більше фотографій книги

Автор: Наталія Толмачова (WriterByWriter.com, W-r-i-t-e-r.com).

Роки роботи над книгою: 2010-2011.

Рік першого видання: 2011 (Сервіс ProstoBook.com).

Рік другого (переробленого) видання: 2013.

Видавництво: Генезис. Інформація про книгу на сайті видавництва (сайт заблоковано для відвідувачів з України).

Кількість сторінок: 304.

ISBN: 978-5-98563-287-3.

Головне питання, яке відповідає книга: як піклуватися про дітей раннього віку.

Деякі пов'язані питання: як підготуватися до пологів? Як грудне вигодовування впливає на здоров'я дитини та мами? У чому користь спільного сну? Як на дитину впливає розлука з мамою? Які умови найсприятливіші для розвитку та навчання дитини у перші роки життя? Чому відвідувати дитсадок необов'язково?

Цитаты из книги:

«Звичка (і вроджена потреба) людей вірити загальноприйнятому, не піддаючи його сумніву, призводить до того, що помилки стають традицією. А хто ж ризикне поставити правильність та корисність традиції під сумнів? Я вважаю, що в наш час це під силу лише науці, науковим методам пізнання дійсності».

«Я схиляюся до того, що природне батьківство виникло у ХХ столітті завдяки розвитку науки та загальної гуманізації сучасного людського суспільства. Деякі "природники", тобто прихильники природного батьківства (ПБ) упевнені, що воно є відродженою традицією виховання дітей, поновленим досвідом предків. Я ж дійшла висновку, що майже всі добрі традиції давно втрачені, а ті, що дійшли до нас, краще залишити у минулому (наприклад, жорстоке покарання дітей). Нам дуже мало відомо про досвід наших прабатьків у галузі виховання, та й те, що ми знаємо, необхідно перевірити за допомогою науки».

«З точки зору нейробіології, причина агресії – біль (у тому числі страх, стрес тощо). Це не просто твердження психотерапевтів (багато хто з нас любить говорити "це вигадали психологи" і "все це нісенітниця"). Це науково доведений факт. Функція агресії полягає у захисті недоторканності власного організму та у захисті від болю».

«До успіху призводять не пошуки педагогічних рецептів (що я маю робити?), а розуміння причин агресії, страху чи насильства у певних дітей у певних умовах [106].
Фахівці стверджують, що до "важких" дітей найчастіше потрапляють найбільш вразливі та чутливі діти».

«Протягом всього дошкільного та початку молодшого шкільного віку мозок дитини в основному займається обробкою сенсорної інформації, яку він отримує через відчуття (рухові, вестибулярні, тактильні, зорові, смакові, нюхові, слухові) [116].

У цьому віці провідним каналом сприйняття є кінестетичний (руховий) канал. Саме він постачає в мозок найбільше інформації про навколишній світ. Щоб цей канал нормально працював, дитина повинна мати можливість вільно рухатися (повзати, ходити, бігати, стрибати), оперувати різними предметами та спостерігати за рухами живих об'єктів.

Робота інших каналів сприйняття (слухового, зорового) теж залежить від роботи кінестетичного каналу, наприклад, якщо дитина побачить і доторкнеться живу кішку, вона швидше запам'ятає, що таке "кішка", ніж тоді, коли йому цю кішку двадцять разів показуватимуть на малюнках» .


Створено: 15 червня 2022 р. 20:54
Змінено: 18 жовтня 2024 р. 12:32